Metallfolie
Her vil du se fremgangsmåte for bruk
av metallfolie.
Metallfolie kan brukes til overføring på ulike
tekstiler, papir, treverk etc. og overføres ved bruk av rammelim.
Rammelimet kan påføres med sjablonger, silketrykkrammer, eller ”tegne”
på frihånd.
Det vises ulike eksempler på hvordan metallfolie kan
brukes som effekt, sammen med bilder, eller som enkeltstående trykk.
Metallfolie
finnes i flere ulike farger. Eksemplene som vises i denne boken er det
hovedsakelig brukt metallfolie i sølv.
Boken består av 10 ulike
arbeidsprosesser som er beskrevet trinn for trinn.
Arbeidsprosesser i boken- Overføringsutstyr
- Dekor
til lampeskjerm
- Sjablong med blank ramme
- Kongelige
kronjuveler
- Dronning Margrethe
- Metallfolie på papir
- Overføring
sjablonger
- Pensel, fyrstikk og nål
- Bilder og
metallfolie
- Stjerneeksempler
Det ligger
ved linker til sider som er brukt og forklaring på enkelte materialer og
utstyr. Det vil også være ulike eksempler på hvordan en ide kan brukes
som hentes på nettet, kopieres og gjøres om til eget design.
Alle
bildene i boken er høyoppløslige.
Oppskriftene kan følges, og det lar
seg lett gjøre å kopiere og bruke som undervisningsplan for eget bruk.