Elektronisk bok 3 Metallfolie
Metallfolie

Her vil du se fremgangsmåte for bruk av metallfolie.
Metallfolie kan brukes til overføring på ulike tekstiler, papir, treverk etc. og overføres ved bruk av rammelim. Rammelimet kan påføres med sjablonger, silketrykkrammer, eller ”tegne” på frihånd.

Det vises ulike eksempler på hvordan metallfolie kan brukes som effekt, sammen med bilder, eller som enkeltstående trykk.

Metallfolie finnes i flere ulike farger. Eksemplene som vises i denne boken er det hovedsakelig brukt metallfolie i sølv.

Boken består av 10 ulike arbeidsprosesser som er beskrevet trinn for trinn.

Arbeidsprosesser i boken
  • Overføringsutstyr
  • Dekor til lampeskjerm
  • Sjablong med blank ramme
  • Kongelige kronjuveler
  • Dronning Margrethe
  • Metallfolie på papir
  • Overføring sjablonger
  • Pensel, fyrstikk og nål
  • Bilder og metallfolie
  • Stjerneeksempler
Det ligger ved linker til sider som er brukt og forklaring på enkelte materialer og utstyr. Det vil også være ulike eksempler på hvordan en ide kan brukes som hentes på nettet, kopieres og gjøres om til eget design.
Alle bildene i boken er høyoppløslige.
Oppskriftene kan følges, og det lar seg lett gjøre å kopiere og bruke som undervisningsplan for eget bruk.

Pris 198,-

  Lille-Gitte Blogg

  Skreddersydde kurs

  Åpent verktsted

  Båtførerprøven

Lille-gitte.no
Org.nr: 979 191 030
Høgdafaret 27 - 1455 Nordre Frogn
Copyright © 2010-2011 - Nettsiden er utviklet av Websalg AS